
U petak, 25. novembra, položeni su vinci na spomen-ploču na zgradi kadgodašnjeg hotela „Grand“ di je na taj datum, 1918. godine, i održana Velika narodna skupština Srba, Bunjevaca i drugi slovena.
Na spomen ploču vince su položili i pridstavnici Nacionalnog savita bunjevačke nacionalne manjine, UG „Bunjevački kulturni centar Novi Sad“ i UG "Bunjevci".
Министарство информисања и телекомуникација